Фонд власного збагачення: як псевдоактивісти намагаються заробити на наслідках Васильківської трагедії

Фонд власного збагачення: як псевдоактивісти намагаються заробити на наслідках Васильківської трагедії
141027 ПЕРЕГЛЯДІВ

Васильківська трагедія – ця масштабна пожежа на нафтобазі 4 роки тому сколихнула Київщину. Хто намагається заробити на людському горі за ширмою фонду, який нібито відстоює права потерпілих? Та хто допомагає провернути мільярдну аферу? Дивіться у сюжеті Кирила Вольного.

Васильківська трагедія стала найбільшою пожежною в історії незалежної України. Стовп диму в небі було видно навіть у Києві, за 40 км від місця пригоди. Внаслідок пожежі загинуло шестеро осіб, щонайменше 18 отримали травми. А за 4 роки особи зловмисників так і не було встановлено.

У 2017-му постраждалі та їхні родичі отримали компенсації від 75 до 435 тисяч гривень. Та дехто вирішив, що на цій трагедії можна заробити ще більші гроші. Лише після трьох років з моменту пожежі створюється нікому не відомий «Фонд подолання наслідків Васильківської трагедії». Його керівник – Олег Вернік – ніколи ані проживав, ані був зареєстрований у Василькові.

Пан Вернік професійно займається громадською діяльністю, є учасником «лівої» організації «Соціальний рух», фінансування якої пов’язують з «Фондом Рози Люксембург» та прокремлівською німецькою партією «Die Linke». За інсайдерською інформацією, одним з політичних покровителів Верніка є нардеп Ігор Кононенко, відомий своєю участю в масштабній енергоафері.

Організатор фонду обіцяє людям моральну компенсацію на 1 мільярд 300 мільйонів гривень. Саме такою є сума позову, яку псевдоактивіст подав до суду нібито від імені 3500 жителів Василькова. Звідки взялася така сума та якими документами вона підтверджена – невідомо.

«Під великий сумнів ставиться питання, що звернулась безпосередньо громадська організація. Так, громадські організації мають право звертатися в суд за захистом прав своїх членів, але вони є неприбуткові організації по закону, а за позовом, з яким звернувся Фонд вони просять стягнути грошові кошти в розмірі майже 1,3 млрд грн безпосередньо на свій рахунок», — зазначає адвокат Марина Сахошко.

Аби виступати від імені жителів Василькова Верніку необхідно було «назбирати» як найбільше учасників до свого фонду. Приймали всіх, бо чим більше людей – тим більша сума позову.

Як наголошує адвокат, жодна з осіб, які є членами цього фонду – не є працівниками бази, вони не приймали участі в пожежі, вони не гасили цю нафтобазу, проте вони вважають, що зазнали моральних страждань, оскільки за 20 км від них щось горіло.
Тож, почувши про можливість отримати гроші у вигляді так званої «моральної компенсації», люди масово понесли свої документи до фонду. А чи дійсно вони постраждали внаслідок трагедії – ніхто не розбирався.

Автор: Vse.Media

Связаться с нами: editor.grani@gmail.com

Мої відео